18 грудня 2024, 19:00
tvvo:id в довженко-центрі, Київ
СЦЕНА 6, Довженко-Центр, 6 поверх
вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська, Київ
Про подію
18 грудня 2024 року Kyiv Contemporary Music Days презентує проєкт tvvo:id на Сцені 6 у Довженко-Центрі. У програмі — твори Анни Аркушиної, Ігоря Завгороднього та Альберта Саприкіна, спеціально написані для проєкту, що будуть виконані Назарієм Стецем (контрабас) наживо та Тео Набіхтом (контрабас-кларнет) у записі з Берліна.
tvvo:id — це зустріч соліста на сцені в дуеті з недосяжним співрозмовником. Музикантів розділяють простір, час і війна: один грає наживо в Києві, інший — присутній як проєкція запису, зробленого кількома тижнями раніше в Берліні.
Цей концерт є дзеркальним до виступу, який відбувся 8 листопада 2024 року в Берліні у рамках фестивалю нової музики Klangwerkstatt Berlin, де Тео Набіхт виступав наживо за віртуальної присутності свого колеги — партію Назарія Стеця ми записали у Києві. Тепер вони міняються ролями.
Київський концерт стане відповіддю на повідомлення із Берліну, час доставки якого займе 41 день. У такий спосіб коло замкнеться, і київське послання нарешті отримає відповідь.
Увага: У творі «; iii» лунатимуть записи, зроблені Євгеном Дубовиком у Києві восени та взимку 2024 року. Вони містять, серед іншого, звуки роботи систем протиповітряної оборони.
Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Організаційний партнер події – Центр музики молодих.
Твори
Анна Аркушина
You’ve Got One New Message / Delivered
для контрабаса і контрабас-кларнета (запис)
«You’ve Got One New Message / Delivered.» досліджують емоційну напругу й невизначеність. Вони виникають, коли повідомлення у чаті показує статус "доставлено" (Delivered), але залишається "непрочитаним". У часи війни ці прості сповіщення набувають глибокого значення: якщо повідомлення прочитане, це означає, що людина жива. Але коли друга позначка так і не з’являється, відправник залишається в стані підвішеності, в очікуванні, повному тривоги. В цей час на іншому кінці дроту з’явиться "нове повідомлення" (You’ve got one new message) і невідомо, чи торкнеться цього надпису бодай хтось.
Твір також торкається досвіду людей, чиї близькі зникли безвісти, потрапили в полон або загинули — а єдиним знаком їхнього існування залишається слово "Delivered". Очікування, невизначеність і тягар цих емоцій стали звичною частиною щоденного життя для багатьох.
Реальність і віртуальність тут постійно змінюються місцями. На одному екрані з’являється слово, що нагадує про зв’язок, на іншому — відповідь, яка залишає відкритим питання: чи досягнута комунікація? Кларнет і контрабас у своїх чергових ролях, то наживо, то на відстані, проводять слухача через ці ледь помітні зсуви між простором фізичної присутності та цифровим підтвердженням.»
Ігор Завгородній
я тут, з тобою
для контрабаса, контрабас-кларнета (запис) і метронома (аудіо)
«Ця музика про любов під час війни. Любов, яка почала звикати до свого існування без майбутнього. Тому кожна крихітна пульсація цього життя — це пульсація лише цієї любові».
Альберт Саприкін
;
для контрабаса, контрабас-кларнета (запис) і екрана
«what is it to be the depths of an abyss that has received the signal, knowing the sender? knowing the sender will never know? no? oh».
Твір складається з трьох частин: i, ii, та iii.
ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ
; i
я тут, з тобою
; ii
You’ve Got One New Message / Delivered.
; iii
Роботи написані на замовлення Kyiv Contemporary Music Days та Klangwerkstatt Berlin, а всі виконання є українськими прем'єрами.
Виконавці
Тео Набіхт
Тео народився 1963 року. Навчався в Берлінській вищій школі музики імені Ганса Айслера з 1983 по 1987 рік. З 1995 по 1997 рік він спеціалізувався і вивчав гру на бас-кларнеті (магістратура) у Страсбурзькій консерваторії в Армана Ангстера.
З 1985 року працює в різних жанрах, спочатку переважно як джазовий музикант, а згодом почав займатися виконанням сучасної та імпровізаційної музики. Тео Набіхта можна почути на різних записах і компакт-дисках.
Він є багаторічним учасником ансамблю KNM Berlin, був гостем Klangforum Wien та Ensemble Modern. Працював як композитор для театральних, танцювальних і телевізійних постановок.
З 2007 року Тео Набіхт грає на контрабас-кларнеті Selmer, що належав Вольфгангу Стрию завдяки люб'язній підтримці мецената, який побажав залишитися неназваним.
В останні роки контрабас-кларнет знаходиться в центрі творчості Тео. Від старту проєкту за останні 10 років було написано понад 80 нових творів для контрабас-кларнета (+ інші інструменти). У різних формаціях, а також сольно, він прагне розширити звуковий спектр інструменту.
Hазарій Стець
Назарій Стець — контрабасист, орієнтований на сучасну музику та популяризацію нової музики в Україні. Народився в 1991 році в м. Копичинці, Україна, в родині музикантів. Першим інструментом Назарія була скрипка, а після семи років занять він почав вивчати контрабас у Тернопільському музичному училищі у класі Василя Феленчака. Потім у 2010-2015 роках здобув ступінь бакалавра та магістра Національної музичної академії імені П. Чайковського, навчаючись у класі Олександра Мельника (Національна опера України).
Назарій підписав свій перший професійний контракт з Галицьким Камерним оркестром у 16-річнимоу віці, у 20 років посів місце соліста у Національному ансамблі «Київська Камерата». Назарій став професором Національної музичної академії України у 26 років.
Назарій Стець брав майстер-класи у Ніколаса Кросса, Чі-Чі Нваноку, Джеффа Бредетіча, Леона Боша, Руслана Луцика, Дена Стіффа, Хіроші Ікемацу. Він був першим виконавцем концертів для контрабаса Золтана Алмаші, Ренати Сокачик, Олександра Гоноболіна, Аліси Заіки, Мерісона Боргеса, Олександра Левковича, Юлії Мондуччі, Едварда Кравчука та Сергія Пілютікова. Його концертна географія налічує понад 25 країн з сольними, камерними та оркестровими виступами на фестивалях Маніфест (IRCAM, Париж), Люцернський фестиваль, Единбурзький міжнародний фестиваль, BBC Proms, Стамбульський міжнародний фестиваль, Гогольфест (Київ), Два дні і дві ночі нової музики (Одеса), Britten Pears Young Artist Programme (Suffolk), Контрасти (Львів), Курс (Львів), Варшавська осінь, Septembre musical (Montreux-Vevey) тощо.
квитки
Для військовослужбов_иць вартість квитка 1 гривня.
Для студентів та пенсіонерів вартість квитка 150 грн.
Обовʼязково згенеруйте квиток за посиланням, обравши відповідне поле. Під час відвідування події, будь ласка, майте при собі документ, що засвідчує ваш статус.
Партнери проєкту
Команда проєкту
Альберт Саприкін, Катерина Алимова, Поліна Городиська, Христина Мельник, Василь Луцик, Тетяна Мельниченко, Марія Титова, Сергій Аніщенко, Тарас Тарасов, Максим Міклін
KYIV
CONTEMPORARY
MUSIC DAYS
Міжнародна платформа,
що сприяє розвитку
спільноти Нової музики
в Україні та світі
Розсилка