Головна > Проєкти > Грантова програма Per Forma

Грантова

програма

PER FORMA

Платформа Kyiv Contemporary Music Days (KCMD) розпочинає грантову програму Per Forma, що надаватиме фінансову підтримку в розмірі від 1000 до 7000 євро на реалізацію проєктів та професійний розвиток ми_сткинь* та колективів у сфері перформативних мистецтв в Україні.  


Приймання заявок триває з 23 квітня по 19 травня 2024 року. Час реалізації відібраних проєктів — липень–листопад 2024 року.

Станом на сьогодні подано:

0013 заявок*

* — Лічильник оновлюється щодня о 12:00 дня. 

По досягненню ліміту в 2000, приймання заявок буде завершено.

Мета програми

Ми в KCMD віримо, що культура є важливим рушієм змін. Ми поділяємо це переконання з багатьма діяч_ками культури в Україні, які неодноразово доводили, що культурні ініціативи справді можуть бути потужною трансформаційною силою суспільства. Понад вісім років ми були причетні до цих змін у сфері нової музики. Втім, жодна форма мистецтва не існує у вакуумі. Музика, театр, танець та інші види перформативних мистецтв тісно переплетені, і кожна з дисциплін має потенціал до збагачення, розширення та поглиблення інших. 


KCMD прагне розвивати таку екосистему української культури, де процвітає міждисциплінарність, заохочуються нові підходи та переосмислюється культурна спадщина. Саме тому за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів ми створили програму, яка сприяє розвитку цілого сектору перформативних мистецтв в Україні, підсилюючи кожну дисципліну та синергію між ними.


Що підтримує програма?

Програма Per Forma надає гранти на реалізацію проєктів та професійний розвиток діяч_ок та колективів перформативних напрямків в Україні.


У рамках проєкту можуть бути профінансовані такі види діяльності:



Які гранти можна отримати?

Заявни_ці мають змогу подати заявку на один із двох видів підтримки:



Підтримання діяч_ок, які мають довгострокову практику (наприклад, багаторічне дослідження, створення великого музичного твору, написання п’єси тощо) або створюють нові твори чи запускають нові проєкти. Заявни_ця повин_на вказати у формі заявки, який саме етап проєкту фінансуватиметься грантовою програмою Per Forma. Малі проєкти можуть не мати швидких публічних результатів.



Нові проєкти, що обов’язково передбачають публічну презентацію (наприклад, концерт із замовленими творами, постановка театральної вистави тощо).


* Суми вказано включно з податками.

** За обмінним курсом на день зарахування грантових коштів на рахунок грантоотримувач_ок.

Загальний призовий фонд програми — 300 000 євро.


Хто може податися?

Подаватися на програму Per Forma можуть українські діяч_ки та колективи, що працюють у таких сферах:


Заявку можна подати індивідуально для підтримки свого особистого проєкту або для реалізації проєкту колективу. Договори укладатимуться відповідно з фізичними особами, приватними, державними чи громадськими організаціями, залежно від потреб і можливостей заявни_ць.


Врахуйте, що юридичний статус заявни_ці впливатиме на розмір оподаткування грантової виплати відповідно до українського законодавства. У формі заявки вам буде запропоновано шаблон розрахунків податку, який допоможе краще зрозуміти, на яку суму гранту ви можете розраховувати після вирахування податків відповідно до вашого юридичного статусу.


Які умови отримання гранту?

Проєкти мають бути реалізовані в Україні.


Перемож_ниці програми мають реалізувати проєкти в період з липня по листопад 2024 року та прозвітувати про їх виконання. Наративні та фінансові звіти від грантоотримувач_ок подаються найпізніше через три тижні після завершення проєкту, але всі мають бути подані до 1 грудня 2024 року. 


Всі кошти з отриманого гранту потрібно використати на вказані у заявці заплановані активності. Заявни_ці можуть додатково фінансувати свої проєкти з інших джерел та масштабувати проєкт.


Як подати заявку?

Щоб податися на програму Per Forma, необхідно заповнити онлайн-заявку та надати усі необхідні документи до 19 травня 2024 року, 23:59 за київським часом.


Радимо зробити це якнайшвидше, оскільки діє ліміт у 2000 прийнятих заявок. Щойно цю цифру буде досягнуто, ми припинимо приймати заявки та повідомимо про це на цій сторінці, а також у наших соцмережах. 


Результати відбору буде оголошено впродовж липня 2024 року. Всіх заявни_ць буде поінформовано про результати відбору електронним листом. Контактна адреса для запитань і пропозицій: performa@kcmd.eu.


Які критерії оцінювання заявок?

Заявни_ці повинні відповідати таким формальним критеріям:


Заявки оцінюватимуться відповідно до таких якісних критеріїв:


Поширені запитання

Я ЗАРАЗ НЕ В УКРАЇНІ. ЧИ МОЖУ Я ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

Програма спрямована на підтримку діяльності в Україні. Якщо ви плануєте фізично реалізувати проєкт в Україні, ви можете подати заявку, навіть якщо перебуваєте поза межами держави. Якщо ж ідеться про онлайн-проєкт (наприклад, робота над вебсайтом), то податися можуть лише заявни_ці, які перебувають на території України.

ЩО ТАКЕ ПЕРФОРМАТИВНІ МИСТЕЦТВА?

Орієнтовний список дисциплін наведено у розділі «Хто може податися?». Зазначимо, що цей перелік не є вичерпним, і ми залишаємо за заявни_цями свободу трактувати це поняття на власний розсуд. Розглядаючи заявки, комісія з оцінювання аналізуватиме попередній досвід заявни_ць та релевантність поданого проєкту до цілей програми.

Я НЕ МИ_СТКИНЯ, АЛЕ ПРАЦЮЮ У СФЕРІ ПЕРФОРМАТИВНИХ МИСТЕЦТВ. ЧИ МОЖУ Я ПОДАТИСЯ НА ПРОГРАМУ?

Так. Програма розрахована не лише на ми_сткинь (музикант_ок, актор_ок, режисер_ок, перформер_ок тощо), а на будь-яких діяч_ок у секторі перформативних мистецтв, у тому числі менеджер_ок проєктів, дослідни_ць, музикознав_иць, театрознав_иць тощо. 

ЩО ОЗНАЧАЄ ЛІЧИЛЬНИК УГОРІ?

Програма передбачає опрацювання максимум 2000 заявок. Лічильник угорі цієї сторінки вказує на кількість заповнених аплікаційних форм станом на останню добу. Ми оновлюємо його щодня. Радимо не зволікати із заповненням форми, щоб встигнути взяти участь у програмі до завершення приймання заявок. Врахуйте, що традиційно більшість заявок надходить ближче до завершення періоду подання, тож цифри на лічильнику можуть суттєво і швидко збільшитися.

ХТО ОЦІНЮЄ ЗАЯВКИ?

Kyiv Contemporary Music Days сформувала спеціальну комісію з оцінювання заявок. Вона складається з українських фахів_чинь, що мають мистецьку та/або менеджерську експертизу принаймні в одному з секторів програми. Їхні імена ми оголосимо після завершення приймання заявок.

ЩО ОЗНАЧАЄ СЛОВО "МИ_СТКИНІ"?

На позначення генеративу (спільної для чоловічого та жіночого роду форми слів) в текстах програми використовується нижнє підкреслення («гендер-геп»), що покликане робити мову більш інклюзивною та позначає множинність можливих гендерних ідентичностей. Підкреслення ставиться після частини основи слова, спільної для фемінітива й маскулінітива.

Контактна адреса для запитань і пропозицій: performa@kcmd.eu

Команда проєкту

Дар'я Вдовіна, Лесь Виноградов, Поліна Городиська, Василь Луцик, Христина Мельник, Тетяна Мельниченко, Даша Подольцева, Альберт Саприкін, Марія Титова, Михайло Чедрик

Організатор

За підтримки

Інформаційні партнери

KYIV 

CONTEMPORARY 

MUSIC DAYS

Міжнародна платформа, 

що сприяє розвитку 

спільноти Нової музики 

в Україні та світі

Контакти

FacebookInstagramLink

Email: hello@kcmd.eu