Грантова

програма INSTRUMENTAL

У рамках Фонду підтримки української академічної музичної спільноти ми розпочинаємо програму Instrumental, що допоможе придбати музичні інструменти українським академічним музикант_кам. 


Програма передбачає надання індивідуальної фінансової підтримки у розмірі до 5200 євро у гривневому еквіваленті.


Чому інструменти?

Аналізуючи потреби заявни_ць Фонду, який існує з березня 2022 року, ми виявили, що багато музикант_ок, які були змушені переїхати через війну, потребують допомоги у придбанні музичних інструментів для продовження своєї професійної діяльності.


Інструменти важливі не лише для виконав_иць: вони необхідні також у навчальному процесі та для написання музики. Наявність або відсутність певних інструментів в Україні безпосередньо впливає на здатність українських композитор_ок створювати твори для цих інструментів.


Тому запит на музичні інструменти виходить далеко за межі персональних потреб музикант_ок — це інфраструктурна проблема, яку Kyiv Contemporary Music Days прагне вирішувати за допомогою програми Instrumental.


Що підтримує програма?

Програма Instrumental може покрити повну вартість або частину вартості (але лише за умови, що заявни_ця має кошти на покриття решти) для:



Що може вважатися музичним інструментом:


Хто може податися?

Подаватися на програму Instrumental можуть фахів_чині у сфері академічної музики: виконав_иці, композитор_ки, музикознав_иці, викладач_ки, звукорежисер_ки тощо.


Заявни_ці повинні відповідати таким формальним критеріям:



Заявни_ця може подаватися як індивідуально, так і як представни_ця колективу (ансамблю, оркестру, навчального закладу тощо) й аргументувати придбання музичного інструмента потребами такого колективу. 


Як подати заявку?

Щоб податися на програму Instrumental, необхідно заповнити онлайн-заявку не пізніше 22 січня 2024 року, 23:59 за київським часом. Зауважте, що для подання у вас має бути обліковий запис Google. Заявни_ці, що пройшли відбір за формальними критеріями, отримають відповідь щодо результатів оцінювання протягом лютого 2024 року. 


Оцінювання заявок здійснюватиме комісія, що складається з українських фахів_чинь у сфері академічної музики. Критерії відбору включають обґрунтованість потреби у конкретному інструменті, активну професійну діяльність у сфері академічної музики, професійні досягнення та потенціал заявни_ці для презентації України на міжнародному рівні. 


Результати відбору буде оголошено на початку березня 2024 року.


Контактна адреса для запитань і пропозицій: instrumental@kcmd.eu.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

КОЛИ ДЕДЛАЙН ПОДАННЯ ЗАЯВКИ?

Ви можете подати заявку по 22 січня 2024 року, 23:59 за київським часом.  Радимо вивчити форму заявки завчасно і закласти достатньо часу для її подання.

ЯК МЕНІ ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАША ПРОГРАМА ДЛЯ МЕНЕ І Я МОЖУ ПОДАТИСЬ?

Якщо ви є активн_ою дієв_ицею у сфері академічної (класичної) музики в Україні, ця програма для вас. Ми не обмежуємо професії, представни_ці яких можуть подати заявку: головний критерій для нас — те, що ви як музикант_ка робите внесок у музичну сцену України. 

Як приклад можемо назвати декілька професій (але памʼятайте, що список не вичерпний): композитор_ки, виконав_иці, музикознав_иці, звукорежисер_ки тощо.

ЧИ МАЄТЕ ВИ ЯКІСЬ ФОРМАЛЬНІ КРИТЕРІЇ?

Так! Ось формальні критерії, яким ви маєте відповідати, щоб вашу заявку було розглянуто:

Тобто якщо ви не громадян_ка України, але своє професійне життя повʼязуєте з розвитком музичної сцени саме в нашій країні, ми цю програму створили і для вас. 

Цією програмою ми хочемо посилити спроможність тих із вас, хто вже своєю професійною діяльністю посилює та розвиває академічну музику в Україні. 

Якщо ви кларнетист, який виступає (або виступав до повномасштабного вторгнення) з концертами творів Шарріно, Загорцева та Лятошинського, і хочете придбати контрабас-кларнет для себе або свого колективу, щоб розширити власний репертуар, а також маєте план давати колегам користуватися інструментом, ця програма для вас.
Якщо ви музикознавиця, яка досліджує творчість композитор_ок Латвії, Литви та Естонії, і потребуєте ліцензійний софт для професійної роботи, ця програма для вас.
Якщо ви композиторка, чия музика звучить в Україні та за кордоном, і ви хочете придбати потужніший компʼютер на заміну семирічному лептопу, що розвалюється, ця програма для вас.
Якщо ви звукорежисер, завдяки якому в Україні було записано декілька альбомів класичної музики, і ви потребуєте новий сет мікрофонів і звукову карту, ця програма для вас.
Якщо ви викладачка музичної школи й потребуєте придбати нову класичну гітару для своїх учнів, ця програма для вас.
Якщо ви скрипаль, який присвятив останні сім років свого життя просуванню сучасної музики в Україні та за кордоном, але при цьому граєте на ненайліпшій скрипці, і ви давно хотіли замовити новий інструмент у конкретного майстра, що живе в лісах Карпат, ця програма для вас.
Якщо ви вокалістка, яка активно виконує музику українських композитор_ок за кордоном, і ви потребуєте планшет для виступів, ця програма для вас. 

Одним словом, якщо ви музикант_ка, як_а докладає свій час і сили до розвитку академічної музики в Україні (або до її презентації за кордоном, або будь-чого іншого, бенефіціаром чого стає українська музична спільнота), ця програма — для вас.

ІНСТРУМЕНТИ МОЖУТЬ БУТИ ПРИДБАНІ ТІЛЬКИ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПОТРЕБ ОДНІЄЇ КОНКРЕТНОЇ ОСОБИ? 

Ви можете подати заявку на придбання інструмента особисто для себе. Разом з тим, ми вважаємо, що потреба в музичних інструментах виходить далеко за межі персональних потреб музикант_ок в Україні — це інфраструктурна проблема, яку Kyiv Contemporary Music Days прагне вирішити за допомогою програми Instrumental. Тож ви також можете звернутися до нас із запитом про придбання інструмента для музичного колективу (приміром, ансамблю чи оркестру), навчального закладу, громадської організації тощо.

ВИ ПРИЙМАЄТЕ ЗАПИТИ ТІЛЬКИ ПРО ПРИДБАННЯ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ? 

Ні! Програма Instrumental може покрити повну вартість або частину вартості для:


Інструментом ми називаємо таке: 

У МЕНЕ Є МУЗИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ, АЛЕ ВІН ПОТРЕБУЄ РЕСТАВРАЦІЇ. Я МОЖУ ДО ВАС ЗВЕРНУТИСЬ? 

Так. Реставрація також покривається. Те саме стосується придбання струн, каніфолі, будь-яких інших аксесуарів до музичного інструмента.

НА ПРОГРАМУ МОЖУТЬ ПОДАТИСЯ ЛИШЕ ТІ, ХТО ВТРАТИЛИ МУЗИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ В УКРАЇНІ? 

Ні, такого обмеження немає.

НА ЯКУ СУМУ Я МОЖУ РОЗРАХОВУВАТИ? 

Програма передбачає надання індивідуальної фінансової підтримки у розмірі до 5200 євро у гривневому еквіваленті.

ЩО, ЯКЩО ТЕ, ЩО МЕНІ ПОТРІБНО, КОШТУЄ ДОРОЖЧЕ ЗА 5200 ЄВРО? 

У такому випадку решту суми муситиме покрити ви. Ми очікуватимемо від вас підтвердження наявності суми, якої не вистачає, впродовж місяця з моменту, коли ми прийдемо до вас із новиною про те, що вашу заявку підтримано.

ЧИ МАЮ Я ЗАРАЗ ПРОЖИВАТИ САМЕ В УКРАЇНІ ДЛЯ ПОДАННЯ? 

Ні. Нам важливо розуміти, що інструмент у ваших руках сприятиме розвитку української музики. Вимоги до того, де саме ви маєте проживати, програма не має.

Я КОМПОЗИТОР_КА. Я НЕ ГРАЮ НА ЖОДНОМУ ІНСТРУМЕНТІ. ВИ ПИШЕТЕ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА І ДЛЯ МЕНЕ. ПОЯСНІТЬ, БУДЬ ЛАСКА. 

Подумайте про те, чим ви користуєтесь у своїй професійній практиці, створюючи музику. Ноутбук? Професійний софт? Саундкарта? Модульний синтезатор? VST плагіни? Будь-що, що допомагає вам реалізовуватися у професії і може бути придбано і лишитися у вашому розпорядженні. Можливо, ви хочете придбати бас-флейту для того, щоб в Україні зазвучали всі твори ваших співвітчизників, які написані для ансамблю з нею у складі, і плануєте надавати цей інструмент колегам. Ви можете податися і з такою заявкою.

ЯКИЙ ПРИЗОВИЙ ФОНД ПРОГРАМИ? 

28,500 євро.

ЗВІДКИ У ВАС ЦІ ГРОШІ? 

Ernst von Siemens Musikstiftung інвестує 18,500 євро в призовий фонд. Додаткові 10,000 євро інвестує KCMD з рахунку, на який ми збирали пожертви у 2022 та 2023 роках для підтримки українських академічних музикант_ок. 

Роботу, яка стоїть за розробкою та реалізацією цієї програми, фінансує Gesellschaft zur Verwertung von Leistungsschutzrechten та Goethe-Institut.

КОЛИ Я ДІЗНАЮСЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ?

Якщо ваша заявка пройде відбір, ми повідомимо вам про це особисто на початку березня 2024 року.

У МЕНЕ НЕМА ПОТРЕБ, ПОВʼЯЗАНИХ САМЕ З ІНСТРУМЕНТАМИ — ЗАРАЗ МЕНІ ПРОСТО СКЛАДНО УТРИМУВАТИ СЕБЕ. ЧИ МОЖУ Я ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВАС ЗА ДОПОМОГОЮ?

Можете, просто не в рамках програми Instrumental. Наша команда у березні 2022 року запустила Фонд підтримки українських академічних музикант_ок, який функціонує досьогодні. Звертайтесь до нас за допомогою там.

Перемож_ниці програми

Фото — Ельза Логінова

Валерія Виноградова композиторка родом із Бердянська, яка створює електронну акустичну музику, музичні перформанси та аудіоінсталяції. Наразі Валерія є студенткою Інституту музики у Фрайбурзі за фахом «Електронна Композиція», де навчається під керівництвом Александра Гребченка. До того вивчала композицію з Юрієм Іщенком та Аллою Загайкевич у Національній музичній академії України. Твори Валерії Виноградової виконувалися в Україні, Бельгії, Франції, Німеччині, Італії та Хорватії.

Інструменти:

Фото — Дан Пуржаш

Алла Загайкевич композиторка, кураторка електроакустичних проєктів; засновниця Студії електроакустичної музики в Національній музичній академії України (1997), засновниця та голова Асоціації електроакустичної музики України при Спілці композиторів. Кураторка міжнародних музичних проєктів Електроакустика та EM-VISIA. Більше про Аллу Загайкевич тут.

Інструменти:

Фото — Ельза Логінова

Дмитро Пашинський кларнетист, саксофоніст і викладач, лауреат українських та міжнародних конкурсів. У якості соліста та артиста Kyiv Symphony Orchestra Дмитро веде активну концертну діяльність як в Україні, так і за кордоном. Крім того, він є учасником українських ансамблів, що виконують музику ХХ–ХХІ століття — Sed Contra Ensemble, Ensemble Nostri Temporis та UKHO Ensemble.

Інструменти:

Фото — Тетяна Ніколаєнко

Максим Римар віолончеліст родом із Харкова. Випускник Національної Музичної Академії України, Максим наразі є концертмейстером групи віолончелей Львівського Національного Театру Опери та Балету імені Соломії Крушельницької. Впродовж років Максим є солістом, ансамблістом та учасником багатьох національних та академічних оркестрових колективів України.


Грантові кошти Максим має намір вкласти у придбання нової віолончелі.

Інструменти:

Фото — Ельза Логінова

Назарій Стець контрабасист, композитор, педагог, орієнтований на сучасну музику та популяризацію нової української музики, особливо написаної для контрабасу. Лауреат премії імені Левка Ревуцького. Його концертна географія включає понад 20 країн з сольними, камерними та оркестровими виступами. Назарій співпрацював з Ulysses ensemble, Salzburg Sinfonietta, Ensemble Nostri Temporis, Sed Contra, Ensemble KNM Berlin, New Era orchestra, UKHO-ensemble та багатьма іншими.

Інструменти:

Фото — Євген Смальцуга

Наталія Фоменко виконавиця на старовинних клавішних інструментах, клавесиністка, органістка, континуїстка, артистка-солістка Національного будинку музики, Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble, Київського Камерного Оркестру при Національній Філармонії України та Open Opera Ukraine. Кандидатка мистецтвознавства, лауреатка міжнародних конкурсів. Наталія Фоменко очолює клас клавесина Київського державного музичного ліцею імені М.В. Лисенка та Дніпровської Академії Музики.

Інструменти:

Фото — Тарас Ярушевський

Роман Фотуйма саксофоніст, лауреат премії імені Левка Ревуцького та міжнародних конкурсів. Викладач Київського державного музичного ліцею імені М.В. Лисенка та Національної музичної академії України. Артист Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України.

Інструменти:

Фото — з архівів переможиці

Яна Шлябанська композиторка та саунд-артистка, лауреатка міжнародних конкурсів. Випускниця Національній музичній академії у Києві, Яна є авторкою інструментальної та електроакустичної музики, інтерактивних звукових інсталяцій, музики до театру, танцю, перформансу та відео. Брала участь у понад 30 проєктах, які були представлені в 16 країнах світу. Більше про Яну Шлябанську тут. 

Інструменти:

Комісія з оцінювання заявок

Фото — Валентин Кузан

Антоній Баришевський — український піаніст, педагог. Виконавець академічної та експериментально-імпровізаційної музики. Лауреат першої премії Міжнародного конкурсу піаністів імені Артура Рубінштейна, конкурсу «Premio Jaen» та Міжнародного конкурсу піаністів імені Бузоні. Запрошений професор музичної академії Davidsbündler у Гаазі та постійний член Landesakademie в Оксенхаузені (Німеччина).

Фото — Ельза Жеребчук

Вікторія Вітренко — українська сопрано, дириґентка та художня керівниця. Випускниця проєкту сучасної музики «InSzene Vokal» Німецької музичної ради. Лауреатка премії імені Мічіко Хіраями від Фонду Шелсі в Італії (2023). Співзасновниця і співкураторка ініціативи InterAKT, незалежного колективу міждисциплінарних митців у Штутгарті.

Фото — Сергій Аніщенко

Альберт Саприкін — композитор, співзасновник і голова Kyiv Contemporary Music Days.

Фото — Сергій Аніщенко

Михайло Чедрик — композитор, аспірант кафедри історії музики в Національній музичній академії України під керівництвом Анни Гадецької. З 2017 року проєктний координатор Kyiv Contemporary Music Days. У 2019–2023 роках — проєктний менеджер напряму «Академічна музика» Українського інституту.

Фото — Станіслав Юферов

Анна Юферова — композиторка, кандидатка мистецтвознавства, доцент, завідувачка кафедри гуманітарних та музично-інноваційних дисциплін Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра, консультантка Лабораторії цифрового та когнітивного музикознавства Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія).

Команда проєкту

Катерина Алимова, Дмитро Бабенко, Дар'я Вдовіна, Лесь Виноградов, Поліна Городиська, Василь Луцик, Тетяна Мельниченко, Альберт Саприкін, Марія Титова, Михайло Чедрик

Організатор

За підтримки

Інформаційний партнер

KYIV 

CONTEMPORARY 

MUSIC DAYS

Міжнародна платформа, 

що сприяє розвитку 

спільноти Нової музики 

в Україні та світі

Контакти

FacebookInstagramLink

Email: hello@kcmd.eu