Грантова

програма INSTRUMENTAL

У рамках Фонду підтримки української академічної музичної спільноти ми розпочинаємо програму Instrumental, що допоможе придбати музичні інструменти українським академічним музикант_кам. 


Програма передбачає надання індивідуальної фінансової підтримки у розмірі до 5200 євро у гривневому еквіваленті.


Чому інструменти?

Аналізуючи потреби заявни_ць Фонду, який існує з березня 2022 року, ми виявили, що багато музикант_ок, які були змушені переїхати через війну, потребують допомоги у придбанні музичних інструментів для продовження своєї професійної діяльності.


Інструменти важливі не лише для виконав_иць: вони необхідні також у навчальному процесі та для написання музики. Наявність або відсутність певних інструментів в Україні безпосередньо впливає на здатність українських композитор_ок створювати твори для цих інструментів.


Тому запит на музичні інструменти виходить далеко за межі персональних потреб музикант_ок — це інфраструктурна проблема, яку Kyiv Contemporary Music Days прагне вирішувати за допомогою програми Instrumental.


Що підтримує програма?

Програма Instrumental може покрити повну вартість або частину вартості (але лише за умови, що заявни_ця має кошти на покриття решти) для:Що може вважатися музичним інструментом:


Хто може податися?

Подаватися на програму Instrumental можуть фахів_чині у сфері академічної музики: виконав_иці, композитор_ки, музикознав_иці, викладач_ки, звукорежисер_ки тощо.


Заявни_ці повинні відповідати таким формальним критеріям:Заявни_ця може подаватися як індивідуально, так і як представни_ця колективу (ансамблю, оркестру, навчального закладу тощо) й аргументувати придбання музичного інструмента потребами такого колективу. 


Як подати заявку?

Щоб податися на програму Instrumental, необхідно заповнити онлайн-заявку не пізніше 22 січня 2024 року, 23:59 за київським часом. Зауважте, що для подання у вас має бути обліковий запис Google. Заявни_ці, що пройшли відбір за формальними критеріями, отримають відповідь щодо результатів оцінювання протягом лютого 2024 року. 


Оцінювання заявок здійснюватиме комісія, що складається з українських фахів_чинь у сфері академічної музики. Критерії відбору включають обґрунтованість потреби у конкретному інструменті, активну професійну діяльність у сфері академічної музики, професійні досягнення та потенціал заявни_ці для презентації України на міжнародному рівні. 


Результати відбору буде оголошено на початку березня 2024 року.


Контактна адреса для запитань і пропозицій: instrumental@kcmd.eu.

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

КОЛИ ДЕДЛАЙН ПОДАННЯ ЗАЯВКИ?

Ви можете подати заявку по 22 січня 2024 року, 23:59 за київським часом.  Радимо вивчити форму заявки завчасно і закласти достатньо часу для її подання.

ЯК МЕНІ ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАША ПРОГРАМА ДЛЯ МЕНЕ І Я МОЖУ ПОДАТИСЬ?

Якщо ви є активн_ою дієв_ицею у сфері академічної (класичної) музики в Україні, ця програма для вас. Ми не обмежуємо професії, представни_ці яких можуть подати заявку: головний критерій для нас — те, що ви як музикант_ка робите внесок у музичну сцену України. 

Як приклад можемо назвати декілька професій (але памʼятайте, що список не вичерпний): композитор_ки, виконав_иці, музикознав_иці, звукорежисер_ки тощо.

ЧИ МАЄТЕ ВИ ЯКІСЬ ФОРМАЛЬНІ КРИТЕРІЇ?

Так! Ось формальні критерії, яким ви маєте відповідати, щоб вашу заявку було розглянуто:

Тобто якщо ви не громадян_ка України, але своє професійне життя повʼязуєте з розвитком музичної сцени саме в нашій країні, ми цю програму створили і для вас. 

Цією програмою ми хочемо посилити спроможність тих із вас, хто вже своєю професійною діяльністю посилює та розвиває академічну музику в Україні. 

Якщо ви кларнетист, який виступає (або виступав до повномасштабного вторгнення) з концертами творів Шарріно, Загорцева та Лятошинського, і хочете придбати контрабас-кларнет для себе або свого колективу, щоб розширити власний репертуар, а також маєте план давати колегам користуватися інструментом, ця програма для вас.
Якщо ви музикознавиця, яка досліджує творчість композитор_ок Латвії, Литви та Естонії, і потребуєте ліцензійний софт для професійної роботи, ця програма для вас.
Якщо ви композиторка, чия музика звучить в Україні та за кордоном, і ви хочете придбати потужніший компʼютер на заміну семирічному лептопу, що розвалюється, ця програма для вас.
Якщо ви звукорежисер, завдяки якому в Україні було записано декілька альбомів класичної музики, і ви потребуєте новий сет мікрофонів і звукову карту, ця програма для вас.
Якщо ви викладачка музичної школи й потребуєте придбати нову класичну гітару для своїх учнів, ця програма для вас.
Якщо ви скрипаль, який присвятив останні сім років свого життя просуванню сучасної музики в Україні та за кордоном, але при цьому граєте на ненайліпшій скрипці, і ви давно хотіли замовити новий інструмент у конкретного майстра, що живе в лісах Карпат, ця програма для вас.
Якщо ви вокалістка, яка активно виконує музику українських композитор_ок за кордоном, і ви потребуєте планшет для виступів, ця програма для вас. 

Одним словом, якщо ви музикант_ка, як_а докладає свій час і сили до розвитку академічної музики в Україні (або до її презентації за кордоном, або будь-чого іншого, бенефіціаром чого стає українська музична спільнота), ця програма — для вас.

ІНСТРУМЕНТИ МОЖУТЬ БУТИ ПРИДБАНІ ТІЛЬКИ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ПОТРЕБ ОДНІЄЇ КОНКРЕТНОЇ ОСОБИ? 

Ви можете подати заявку на придбання інструмента особисто для себе. Разом з тим, ми вважаємо, що потреба в музичних інструментах виходить далеко за межі персональних потреб музикант_ок в Україні — це інфраструктурна проблема, яку Kyiv Contemporary Music Days прагне вирішити за допомогою програми Instrumental. Тож ви також можете звернутися до нас із запитом про придбання інструмента для музичного колективу (приміром, ансамблю чи оркестру), навчального закладу, громадської організації тощо.

ВИ ПРИЙМАЄТЕ ЗАПИТИ ТІЛЬКИ ПРО ПРИДБАННЯ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ? 

Ні! Програма Instrumental може покрити повну вартість або частину вартості для:


Інструментом ми називаємо таке: 

У МЕНЕ Є МУЗИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ, АЛЕ ВІН ПОТРЕБУЄ РЕСТАВРАЦІЇ. Я МОЖУ ДО ВАС ЗВЕРНУТИСЬ? 

Так. Реставрація також покривається. Те саме стосується придбання струн, каніфолі, будь-яких інших аксесуарів до музичного інструмента.

НА ПРОГРАМУ МОЖУТЬ ПОДАТИСЯ ЛИШЕ ТІ, ХТО ВТРАТИЛИ МУЗИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ В УКРАЇНІ? 

Ні, такого обмеження немає.

НА ЯКУ СУМУ Я МОЖУ РОЗРАХОВУВАТИ? 

Програма передбачає надання індивідуальної фінансової підтримки у розмірі до 5200 євро у гривневому еквіваленті.

ЩО, ЯКЩО ТЕ, ЩО МЕНІ ПОТРІБНО, КОШТУЄ ДОРОЖЧЕ ЗА 5200 ЄВРО? 

У такому випадку решту суми муситиме покрити ви. Ми очікуватимемо від вас підтвердження наявності суми, якої не вистачає, впродовж місяця з моменту, коли ми прийдемо до вас із новиною про те, що вашу заявку підтримано.

ЧИ МАЮ Я ЗАРАЗ ПРОЖИВАТИ САМЕ В УКРАЇНІ ДЛЯ ПОДАННЯ? 

Ні. Нам важливо розуміти, що інструмент у ваших руках сприятиме розвитку української музики. Вимоги до того, де саме ви маєте проживати, програма не має.

Я КОМПОЗИТОР_КА. Я НЕ ГРАЮ НА ЖОДНОМУ ІНСТРУМЕНТІ. ВИ ПИШЕТЕ, ЩО ЦЯ ПРОГРАМА І ДЛЯ МЕНЕ. ПОЯСНІТЬ, БУДЬ ЛАСКА. 

Подумайте про те, чим ви користуєтесь у своїй професійній практиці, створюючи музику. Ноутбук? Професійний софт? Саундкарта? Модульний синтезатор? VST плагіни? Будь-що, що допомагає вам реалізовуватися у професії і може бути придбано і лишитися у вашому розпорядженні. Можливо, ви хочете придбати бас-флейту для того, щоб в Україні зазвучали всі твори ваших співвітчизників, які написані для ансамблю з нею у складі, і плануєте надавати цей інструмент колегам. Ви можете податися і з такою заявкою.

ЯКИЙ ПРИЗОВИЙ ФОНД ПРОГРАМИ? 

28,500 євро.

ЗВІДКИ У ВАС ЦІ ГРОШІ? 

Ernst von Siemens Musikstiftung інвестує 18,500 євро в призовий фонд. Додаткові 10,000 євро інвестує KCMD з рахунку, на який ми збирали пожертви у 2022 та 2023 роках для підтримки українських академічних музикант_ок. 

Роботу, яка стоїть за розробкою та реалізацією цієї програми, фінансує Gesellschaft zur Verwertung von Leistungsschutzrechten та Goethe-Institut.

КОЛИ Я ДІЗНАЮСЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ?

Якщо ваша заявка пройде відбір, ми повідомимо вам про це особисто на початку березня 2024 року.

У МЕНЕ НЕМА ПОТРЕБ, ПОВʼЯЗАНИХ САМЕ З ІНСТРУМЕНТАМИ — ЗАРАЗ МЕНІ ПРОСТО СКЛАДНО УТРИМУВАТИ СЕБЕ. ЧИ МОЖУ Я ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВАС ЗА ДОПОМОГОЮ?

Можете, просто не в рамках програми Instrumental. Наша команда у березні 2022 року запустила Фонд підтримки українських академічних музикант_ок, який функціонує досьогодні. Звертайтесь до нас за допомогою там.

Команда проєкту

Катерина Алимова, Дмитро Бабенко, Дар'я Вдовіна, Лесь Виноградов, Поліна Городиська, Василь Луцик, Тетяна Мельниченко, Альберт Саприкін, Марія Титова, Михайло Чедрик

Організатор

За підтримки

Інформаційний партнер

KYIV 

CONTEMPORARY 

MUSIC DAYS

Міжнародна платформа, 

що сприяє розвитку 

спільноти Нової музики 

в Україні та світі

Контакти

FacebookInstagramLink

Email: hello@kcmd.eu