ФОНД ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ МУЗИЧНОЇ СПІЛЬНОТИ

ЗВІТ ПРО РОБОТУ:

18 березня 2022 — 25 травня 2023

Привіт. Це Kyiv Contemporary Music Days.
Ми освітня і концертна платформа сучасної академічної музики. Дізнатися більше про KCMD

18 березня 2022 року ми створили Фонд підтримки української академічної музичної спільноти в часи повномасштабного військового вторгнення росії в Україну. 


Тут ми публікуємо звіт про роботу Фонду, який існує вже понад рік.

1. ОПЕРАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.1. Формування ради

Для забезпечення виваженості рішень Фонду і розгляду заявок ми створили Раду, яка оцінює подані заявки та погоджує надання допомоги, та вибудували процеси його роботи.


До складу Ради увійшли:

1.2. Процеси

Впродовж року існування Фонду ми розібралися, серед іншого, з наступним:


1.3. Розширення діяльності Фонду

Ми постійно шукаємо можливість поліпшити діяльність Фонду. Зокрема, ми зробили наступне:


2. ПРОГРАМА ІНФОРМУВАННЯ ПРО ПРОФЕСІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МУЗИКАНТ_ОК

У серпні ми створили телеграм-спільноту KCMD, в якій тричі на тиждень публікуємо актуальні робочі, освітні, грантові та інші професійні можливості для української академічної музичної спільноти.
Приєднатися до спільноти


Що два тижні ми також робимо Email-розсилку із професійними можливостями.
Підписатись на розсилку

3. ПІДТРИМКА ФОНДУ

До руху, який ми розпочали, приєдналися музикант_ки, оркестри та інституції

Завдяки їхнім зусиллям в різних куточках світу відбулися концерти, зібрані кошти на яких були спрямовані на Фонд KCMD, а також панельні дискусії, форуми та інші публічні події, на яких ми мали змогу інформувати про діяльність Фонду. 

Організації

Серед численних організацій, які нас підтримали, є такі:

Ernst von Siemens Musiс Foundation 
донор, який своїм внеском суттєво розширив можливості Фонду надавати допомогу заявни_цям.

initiative neue musik berlin e.V.
організація, яка стала нашим активним партнером та надає допомогу у багатьох сферах нашої діяльності.

Nielsen Saloner


CelloBello
організація, яка ініціювала фандрейзинг для допомоги українським музикант_кам серед спільноти музикантів у США.

Ulysses network
платформа, що організувала подію онлайн, присвячену творчим самопрезентаціям українських музикант_ок.

Latenz Ensemble
ансамбль, що організував благодійний концерт української музики та спрямував зібрані кошти на Фонд.

Synaesthesis
ансамбль, який став нашим партнером та організував декілька подій з презентації української музики, які, зокрема, спрямовані на фандрейзинг.


Музикант_ки

Музикант_ки, які організували благодійні концерти або взяли участь у таких та спрямували зібрані кошти на допомогу музикант_кам з України через Фонд:

Окрема подяка Марії Попик, Катерині Полевʼяненко та Олексію Сівіріну, які спільно з KCMD організували Unplayed Concert

4. Фінансові внески

Трохи про масштаб підтримки академічної музичної спільноти України, який їй був наданий впродовж девʼяти місяців існування Фонду. 


Ми вдячні кожній і кожному, за пожертву, розповсюдження інформації про Фонд та допомогу у тому, щоб spread the word.

ВНЕСКІВ В ЄВРО
30,787*

ВНЕСКІВ У ГРИВНЯХ
571,391*

Донорський внесок
20,000**

*Внески вказані у валютах, в яких вони надійшли на рахунок ГО або PayPal. Значна кількість внесків у іноземній валюті в момент надходження на рахунок ГО автоматично конвертується.

**Внесок Ernst von Siemens Music Foundation для надання допомоги заявни_цям Фонду. 8% цієї суми спрямовані на оплату праці команди Фонду. 

5. ОПРАЦЮВАННЯ ЗАЯВОК ТА НАДАННЯ ДОПОМОГИ

Ми отримали 1179 заявок

Ми надали допомогу 351 музикант_кам на суму 1,203,467.50 грн*

ісля затвердження рішення про допомогу Радою фонду ми надаємо допомогу тим заявни_цям, які надали нам всі документи, необхідні громадській організації Kyiv Contemporary Music Days як юридичний привід для надання грошової допомоги фізичній особі.

6. АНАЛІТИКА ЗВЕРНЕНЬ до фонду

Ми регулярно аналізуємо заявки, які до нас надходять, щоб ліпше розуміти контекст, в якому знаходяться українські музикант_ки та їхні реальні потреби.

28.03.2022 | УКР

16.04.2022 | УКР | EN

30.04.2022 | УКР | EN

16.05.2022 | УКР | EN

29.05.2022 | УКР | EN 

12.07.2022 | УКР | EN 

15.08.2022 | УКР | EN 

15.09.2022 | УКР | EN 

15.10.2022 | УКР | EN

15.11.2022 | УКР | EN

15.12.2022 | УКР | EN

31.03.2023 | УКР | EN 

7. Активності: фандрейзиНГ та підвищЕННЯ поінформованОСТІ

Впродовж останніх чотирнадцяти місяців ми організували (або взяли участь як запрошені гості) вісім подій для музичних спільнот країн Європи та Північної Америки з тим, щоб презентувати українську музику, проливати світло на контекст, в якому українська музика опинилася у 2022 році і на історичні події, які передували цьому, а також інформували міжнародну спільноту про Фонд, принципи його функціонування та потреби українських музикант_ок, які ми бачимо, базуючись на аналітиці запитів до Фонду.

28 березня 2022

Unplayed concert

Партнери: Unplayed concert


Дізнатися більше

Дивитися відео


KCMD спільно з командою проєкту Unplayed Concert організували благодійний онлайн концерт знакових українських академічних музикантів, що покинули свої домівки через війну. 


Концерт транслювався одночасно на ресурсах KCMD та партнерів трансляції: ​​Birmingham Contemporary Music Group, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Donemus Publishing, Edition Peters Group, EUYO — The European Union Youth Orchestra, Forest Collective, Module Exchange, Moldovan National Youth Orchestra, Music Biennale Zagreb, musikprotokoll, New Symphony Orchestra, Österreichische Gesellschaft für zeitgenössische Musik, UA: Культура, Ukraine UA, Ukrainian Contemporary Music Festival, Ukrainian Institute.

6 травня 2022

Web-Talk: Meeting with the Ukrainian Contemporary Music Community

Партнери: initiative neue musik berlin e.V.


Онлайн зустріч представників спільнот сучасної академічної музики України та Німеччини.


Спільно з initiative neue musik berlin e.V. ми організували Web-Talk: Meeting with the Ukrainian Contemporary Music Community — відкриту панельну дискусію, на якій провели презентацію Фонду, а представни_ці музичної спільноти України запропонували власне бачення контексту, в якому існувала українська музика — останні 10 років та перші 2 місяці від початку повномасштабного вторгнення.


До події приєдналися Ірина Тукова — музикознавиця, докторка мистецтвознавства, професорка Національної музичної академії України; Алла Загайкевич — композиторка, засновниця Електроакустичної студії Національної музичної академії України, а також фестивалю електроакустичної музики Em-Visia; Лесь Виноградов — екс-керівник напряму “візуальне мистецтво” ДУ “Український інститут”; Дар’я Вдовіна — креативна продюсерка Kyiv Contemporary Music Days і Альберт Саприкін — композитор, співзасновник Kyiv Contemporary Music Days.


Читати про дискусію: 

7 червня 2022

Ukrainian contemporary music confronting the new reality. Context, challenges, future

Партнери: Synaesthesis


Дивитися запис


Панельна дискусія, організована спільно із литовським ансамблем сучасної музики Synaesthesis


На дискусії ми провели презентацію Фонду, а учасни_ці дискусії пролили світло на такі теми: 


У дискусії взяли участь доповідач_ки з України та Литви: 

7 червня 2022

#ulyssesforukraine online event

Організатори: Ulysses Network


Ulysses Network, європейська платформа сучасної академічної музичної спільноти, організувала подію онлайн, присвячену творчим самопрезентаціям українських музикант_ок. На запрошення організаторів KCMD презентували Фонд підтримки українських академічних музикант_ок KCMD.


Ця подія є частиною проєкту солідарності з Україною ULYSSES FOR UKRAINE. На сторінці ініціативи можна знайти більше інформації про цю подію і про інші відкриті можливості для українських музикант_ок.

24 серпня 2022

Conversation with Kyiv Contemporary Music Days

Організатори: CelloBello


→  Дивитися запис


У День Незалежності України частина команди KCMD зустрілася на публічну онлайн-розмову з Робертом Рандом – директором світового об’єднання віолончелістів CelloBello. 


Ми поговорили про новий напрямок діяльності KCMD – Фонд підтримки української академічної музичної спільноти, про важливість звучання української музики та українських музикант_ок на світових майданчиках, а також поділилися власними рефлексіями про зміни, які привносить війна у життя та діяльність музикознавиці, медіа-артистки та композиторів.

14 вересня 2022

Developing cultural centers together: Lithuania—Ukraine

Партнери: Musika Jauna


→  Дивитися запис


Панельна дискусія в рамках Festivalis Jauna Muzika 2022 у місті Вільнюс, організована KCMD спільно зі Спілкою композиторів Литви.


Панельна дискусія стала платформою для інституційних діячів у сфері культури, а зокрема сучасної експериментальної електроакустичної музики, які розвивають мистецькі осередки, як формальні, так і неформальні, та сприяють побудові стійких професійних спільнот. 


У події взяли участь представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства культури Литовської республіки, Фестивалю аудіовізуального мистецтва Тетраматика, EM-visia та KCMD.


Під час дискусії разом з Galyna Grygorenko, Daina Urbanaviciene, Alla Zagaykevych, Albert Saprykin, Ostap Manulyak, Mykolas Natalevičius, Marta Finkelštein, Mantautas Krukauskas та Kateryna Alymova говорили про спільні цілі та плани на післявоєнний період, а також обговорювали шляхи, за допомогою яких українські та литовські митці та діячі у сфері сучасної експериментальної електроакустичної музики матимуть можливості співпраці над новими проєктами.


KCMD також коротко презентували Фонд підтримки української академічної музичної спільноти.

19-21 жовтня 2022

KCMD @ Impuls Festival

Партнери: IMPULS Festival, Art Music Denmark, Baltic Contemporary Music Network, Festival Alliance for Contemporary Music in Europe (F.A.C.E.). 


Протягом триденного фестивлю у Галле та Дессау частина команди KCMD мала змогу презентувати колегам з Німеччини, Нідерландів, нордичних та балтійських країн діяльність Фонду підтримки української академічної музичної спільноти та анонсувати майбутній проєкт “Портфоліо ключових гравців сучасної академічної музики (САМ) України”


Альберт Саприкін (композитор, співзасновник Kyiv Contemporary Music Days) та Дар’я Вдовіна (дослідниця технологічного мистецтва, креативна продюсерка КCMD) звернулись до гостей фестивалю із key-note промовою про роль мистецтв і культури у політиці та важливість підтримки українського музичного сектору на міжнародній арені у часи війни та після перемоги.

15 грудня 2022

Презентація Портфоліо ключових гравців нової музики України

Партнери: initiative neue musik Berlin / field notes, Österreichische Gesellschaft für zeitgenössische Musik, Donemus Publishing, MBZ / Music Biennale Zagreb, Musikprotokoll, Huddersfield Contemporary Music Festival, Ensemble KNM Berlin, Львівська національна філармонія

15 грудня 2022  команда KCMD презентувала свій останній проект: Contemporary Classical Music Portfolio 🇺🇦


Презентація складалася з трьох частин. У першій команда KCMD представила Портфоліо — англомовний онлайн-портал, який дозволяє фахів_чиням у сфері нової музики з усього світу шукати партнер_ок з України для спільної організації проєктів, замовлення нових творів тощо.

Після цього відбулася панельна дискусія, яку модерувала Ліза Беньєс, директорка Initiative Neue Musik Berlin / field notes. У дискусії, присвяченій діяльності українських фахів_чинь нової музики в умовах повномасштабної війни, взяли участь Саша Андрусик — кураторка, засновниця музичної агенції Ухо; Адріан Мокану — композитор; Яна Шлябанська — композиторка, співзасновниця електроакустичного дуету GUMA; та Альберт Саприкін — співзасновник KCMD.

Заключною частиною презентації став онлайн-концерт, на якому звучатили твори українських композитор_ок, що представлені у Портфоліо: Золтана Алмаші, Анни Аркушиної, Сергія Вілки, Олексія Войтенка, Романа Григорова й Іллі Разумейка, Алли Загайкевич, Максима Коломійця, Анни Корсун, Бориса Логінова, Святослава Луньова, Адріана Мокану, Максима Шалигіна, Яни Шлябанської, Олексія Шмурака та Людмили Юріної.

19 лютого 2023

New Music Communities Mixer. Kyiv – Berlin – New York 

Партнери: initiative neue musik Berlin / field notes, Acker Stadt Palast, MIFRUSH Production


На Міксері відбулася панельна дискусія за участю куратор_ок музичних фестивалів Юліана Рікена (Берлін) та Лії Батстоун (Нью-Йорк) та Альберта Саприкіна (Київ), сесія питань-відповідей та електроакустичний сет від композиторки Яни Шлябанської.

Дискусія стосувалась впливу поточної політичної та соціальної реальності на методи та рішення музичних кураторів. Вона розкрила принципи та практики організацій, які опікуються українською новою музикою під час війни та торкнулася проблемних питань підтримки митців, які переживають важкий досвід соціально-політичних негараздів на батьківщині.

8. ЩО ДАЛІ?

Головне — ми продовжуємо приймати пожертви.

Ви можете нам допомогти:




9. КОМАНДА ФОНДУ

10. ПРО KYIV CONTEMPORARY MUSIC DAYS

З 11.12.2015 по 23.02.2022 ми робили фестивалі, концерти, лекції, майстер-класи, продукували освітні відео та розвивали екосистему сучасної академічної музики в Україні та у світі. Наші проєкти у співпраці з більш ніж 30 партнерами відбувалися у Києві, Львові (Україна), Лісабоні (Португалія), Мішімі (Японія), участь в них брали музикант_ки з 20+ країн світу — від США до Австралії та Японії. 


Дізнатися більше про KCMD

Статут KCMD

Витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб

Маєте питання або пропозиції?

Пишіть нам, будь ласка, на hello @ kcmd.eu

KYIV 

CONTEMPORARY 

MUSIC DAYS

Міжнародна платформа, 

що сприяє розвитку 

спільноти нової музики 

в Україні та світі

Контакти

FacebookInstagramLink

Email: hello@kcmd.eu