Головна > Публікації > Гондор Запалив Вогні
Головна > Публікації > Гондор Запалив Вогні
UA | EN
3 березня 2025
Гондор Запалив Вогні
Звернення KCMD до наших німецьких та європейських друзів
1 березня 2025 року в берлінському Radialsystem відбувся концерт Influences of ‘68, на якому звучала сучасна академічна музика з України, Кореї, Тайваню та Великої Британії. Подію організовано Ensemble KNM Berlin у співпраці з Kyiv Contemporary Music Days.
За 24 години до цього відбулася зустріч між президентом України Володимиром Зеленським і президентом США Дональдом Трампом в овальному кабінеті.
В світлі цих подій Альберт Саприкін (KCMD) виступив із заявою перед початком концерту—ансамбль KNM люб’язно надав йому сцену для цього.
Ми публікуємо повний текст його звернення до наших німецьких та, ширше, європейських друзів.
Ця промова не була запланована, але у світлі вчорашніх подій, які вкотре поставили під загрозу не тільки існування моєї країни, але й мир на решті континенту — не кажучи вже про цінності цивілізованого світу — я стою тут і читаю цей текст. Як ви бачите, я в костюмі.
Коли Томас Брунс з Ensemble KNM запропонував тему для цієї серії, "re:construction", одним з її основних значень було розмірковування над процесом реконструкції в післявоєнній Україні, моїй рідній країні.
Пройшов рік, і тепер здається, що "re:construction" відбувається в глобальному масштабі, впливаючи на саму структуру світу, в якому ми живемо.
Поживши у Берліні, і так чи інакше пліч-о-пліч з представниками вашої сцени організувавши більш ніж 15 подій в Німеччині, я знаю, що я тут серед друзів. Друзів KCMD, друзів України. Моїх друзів.
Я не відчуваю потреби розказувати вам історії своїх людей. Я знаю, що ви знаєте. Я знаю тепер про численні випадки того, як багато хто з вас підтримував моїх людей в безліч різних способів. І я знаю, що ви від них і так все чули і й так все знаєте. Ви друзі.
Тому єдине, що я скажу вам — це те саме, що я кажу своїм друзям. Українцям. Нам треба триматися разом. Тільки так ми вистоїмо. Нас спочатку не слухали. Коли нас почали слухати, нам не вірили. Коли нам стали нам вірити, у нас не вірили. Десятками років ми й самі в себе не вірили. Потім нас боялися підтримати в достатній спосіб. А Україна вперто стоїть на своєму і розбиває зневіру — крок за кроком, за кроком, за кроком.
Коли у нас немає коштів для створення фестивалю, ми все одно втілюємо його в реальність. Коли нам бракує супутникових даних для підтримки наших солдатів, ми за лічені дні збираємо мільйони і купуємо супутник. Коли не вистачає інституцій, наші спільноти беруть на себе відповідальність, заповнюючи цей пробіл, щоб ми мали все необхідне для подальшого руху вперед.
Я прошу вас вірити. Вірити в нас, вірити в себе. Вірити в себе як спільноту. В себе як країну. Вірити в себе як громадянську одиницю.
Враховуючи історію, я знаю, що вам складно живеться з концептом віри у власну країну. Але я — українець, вихований прабабусею, яка воювала у Другій світовій війні, — вірю у вас. Ми — українці — віримо у вас. З країни, яка поставляла нам шоломи, ви стали другою в світі країну за обсягом воєнної допомоги. Після вчорашнього дня може так статися, що ви станете першою країною…
Рік тому в цей день я розмовляв із Стасом Невмержицьким — моїм другом, моїм колегою. Музикознавцем, засновником незалежного українського музичного медіа Клакери, який в той момент прийняв рішення піти в армію і захищати нашу з ним країну від росії.
В його голосі я чув спокій, впевненість, детермінованість. “Я зайнявся психотерапією, і мій шлях в ній привів мене в цю точку. Ніколи я не був більш впевненим, як зараз”.
Я боявся, що та наша розмова стане однією з останніх. Але от на днях він повернувся з відпустки після відновлення від контузії. Я запитав його вчора: якщо він мав би можливість телепортуватися сюди — у Radialsystem — і щось сказати, що би це було.
Він сказав:
“За відчуттями, це час фінальної битви, коли Гондор запалює сигнальні вогні в очікуванні, що Рохан нарешті відгукнеться”
Це робить мене, мабуть, посланцем Гондору.
Час прокидатися.
І Європа, здається, прокинулася.
Час для мене прийняти факт, що як би воно далі не було, я не повернуся у Київ 2021 року. Це боляче до сліз.
Якщо ви дозволите мені це сказати, час для вас прийняти факт, що як би воно далі не було, ви також не повернетесь у світ, яким він був три роки тому.
Ми віримо в свою гідність і в свою субʼєктність щодо того, яким буде наше майбутнє. Я думаю, вчора людина, яка мене репрезентує, в овальному офісі це прекрасно продемонструвала.
Світові, Європі, Україні, мені дуже потрібно, щоб вірили в свою субʼєктність і гідність і ви.
Thank you for your support.
Danke für eure Unterstützung.
Дякую за вашу підтримку.
З повагою,
Альберт, і команда Kyiv Contemporary Music Days: Катерина, Марія, Христина, Тетяна, Михайло, Василь, Лесь.
KYIV
CONTEMPORARY
MUSIC DAYS
Міжнародна платформа,
що сприяє розвитку
спільноти нової музики
в Україні та світі
Розсилка