ЧИСТО ПРО МУЗИКУ: СЕРІЯ ЛЕКЦІЙ МИКОЛИ КОВАЛІНАСА


Впродовж 2017 року відбудеться серія лекцій українського композитора та музиколога Миколи Ковалінаса у рамках Kyiv Contemporary Music Days та у співпраці з Goethe Institut і Малою Академією Наук України.

«Чисто про музику» – цикл розмов про сучасну класичну музику, про музичне мислення та суто музичну логіку, про славнозвісний та сумнозвісний зміст музики і парадокси музичної феноменології, про так звану «чисту музику» та найбільш «чисті» прояви музичного в композиторській творчості, про «зовсім інше» та ін. – і все це з точки зору композитора і педагога.


ЛЕКЦІЯ 5. ПРО СТВОРЕННЯ, СПРИЙНЯТТЯ ТА СТВОРЕННЯ СПРИЙНЯТТЯ

24 ЛИСТОПАДА 2017, 19:00 | ГЕТЕ-ІНСТИТУТ (ВОЛОСЬКА, 12/4) | ПОДІЯ У FACEBOOK | ВХІД ВІЛЬНИЙ | РЕЄСТРАЦІЯ

Мова знову йтиме про протилежні ракурси бачення музичного твору – творчість (створення музичного твору) та сприйняття музичного твору, позиції, що представлені та виразно протиставлені у попередній лекції. Головною «дійовою особою» вечора буде один із найславетніших і «найчистіших» композиторів ХХ століття – Вітольд Лютославський, знаменитий авторський девіз якого «Я створюю сприйняття» спробує досить оригінально об’єднати вказані протилежні ракурси.

Розмова знову ж таки буде у стилі цієї серії лекцій та під специфічним кутом зору, тобто з позиції композитора та «чисто про», а отже, без зайвої патетики, без славнозвісних та сумнозвісних «білочок-зайчиків», про чистий і абстрактно-логічний світ Музики («до-ре-мі-світ»), адже у композиторів, за висловом В. Лютославського, «немає тої нестерпної рефлексії. Вони сприймають усе безпосередньо. Для таких людей звуки – частинки такої багатої та різноманітної краси, що вже не потрібно шукати за ними щось інше».


ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ЛЕКЦІЮ